Sarplaninci iz Loznice

Ovaj deo Foruma je namenjen medjusobnom upoznavanju članova. Predstavite sebe i svoje pse, da bi ste lakše došli do zajedničkih tema sa ostalim korisnicima Foruma

Sarplaninci iz Loznice

Postod Marija Vasic » Sub Okt 11, 2008 7:09 pm

****************Dobro mi dosli!****************

Ja sam Marija Vasic, veliki fan ove rase, zajedno sa svojim ukucanima.
Sta reci ja sam prvo ubacivala slike, pa red je da nesto upisem o nama.

Slika

Kako se ova rasa pojavila u mom zivotu, krenucu od Kulina Bana, tj. mog Big Tate Slave. Kao Osnovac sklopio je jedno prijateljstvo sa jednim deckom ciji su roditelji prodavali kore, zove se Abil, znaci Albanac. Abdil mu je pricao dosta o Sarplanincima, vukovima, PREDATORIMA (kojima se tata divio). Sticajem okolnosti njihovo prijateljstvo je postalo jako! Kao i ljubav Abdilova prema ovoj rasi, tako je i tatina ljubav preko prici prijatelja pocela da raste i jaca.
Pocetkom 70-tih, kao poklon Abdil mu je dao stene po imenu Pasa sa Sarplanine, bez papira. Pasa je bio prvi Sarplaninac u Podrinju tih godina. Tatino detinjstvo je ispunjeno sa srecnim, ponosnim dozivljajima dominantnog, nepodmitljivog, robusnog, karakternog i VERNOG DO SMRTI, metalno sivog PASHE. Njegov Pasha je bio privezak, gde je isao tu i Pasa. Jednom prilikom, su isli na Drinu (reka uz samu granicu Rep. Srpske), koja je vrlo brza i puna brzaka. Kupanje na Drini je mu ostalo u secanju kao lepo kupanje uz svog psa, a i upozorenje.
Tog dana je Drina bila nesto brza, ali ne razmisljajuci poceli su se kupati. Pasa je pratio tatu i u jednom momentu, brzak ga je povukao i poceo je da tone, od iscrpljenosti prepustio se vodi, ali u jednom momentu video je da je Pasa iznad njega i poslednjom snagom svog tela se nekako doronio do psa i uhvatio se za njega... posle duzeg nosenja voda, zajedno su se suprostavljali reci i dosli do zemljine povsine... Od tada je tata potpuno shvatio sta ima pored sebe... njegovo blago i zastitni znak u svakom smislu...
Kada je Pasha uginuo, ja mogu da zamislim koliko mu je bilo tesko, jer nikad nije pricao o tome...
Posle nekog perioda pojavio se Meca, drugi Sarplaninac - bez papira. Ovo pisem po opisu tatinom: bio je bele boje, crnog pigmenta, tamnog oka, nesto veci od Pashe. Slican Pasi ali izgledom, tj boji i dlaci ni malo. Tata je bio odrastao decko kada je Meca dosao u njegov zivot, pa je onda dosla mama Goca koja i nije bila ljubitelj tolikih pasa, ali morala je da se prilagodi situaciji (htela ili ne) :D .
Evo necu vise tata, tata, tata, tata... jesam preterala, evo vracam se na pricu:

OVO JE PASHA

Nazalost mrsav, surovi zivotni uslovi
Slika

Bolji zivotni uslovi, pa i bolji izgled psa
OVO JE MECA

Slika

Meca je posle uginuo, meni su ostale price, a ostalima SECANJA, sve te price su duboko ostajale i zadrzale u meni.
"STO MACKA RODI TO MISA LOVI"
Novi vek mi poceo sa mojom Curom, Dushom - Filipinom. Moj pas je zvanicno Filipina od GVIM-a - sa rodovnikom :D , mnogo imam lepih secanja sa njom, kao i sa ostalima...

Ovo je Filipina od GVIM-a

Slika

Ovo je njen rodovnik:

Slika

Ovde je malo starija

Slika

Ovo je Filipinina cerka iz drugog legla - GEA KIKI

Slika
Slika

Ovo je Kikijev rodovnik:

Slika

Ovo je GRIZLI MEDO

Slika

Ovo je Medin rodovnik

Slika
Slika
Slika

Ovo je BUCKA Filipinina cerka iz treceg legla

Slika
Slika
Slika

Ovo je Buckin rodovnik:

Slika

Njena prva izlozba

Slika
Slika

Bucka i Kiki 04.10.2008

Slika

Video klip tog dana

Slika

Ovde su svi zajedno:

Slika
Slika

Ovo je Lari od GVIM-a, meni veoma drag pas, nazalost uginuo je

Slika
Slika
Sudija mi daje komplimente za dobro obucenog psa i trazio da vlasnici obrate paznju i da vide kako pas iako je sarplaninac, moze da otvori zube, da ide opustenim hodom, sa pravom ring dresurom. Moram da se hvalim!
Slika

To je za sada to narode, bice ih jos.
Za opustanje evo vam video Klip

Slika

Slika
Poslednji put menjao Marija Vasic dana Uto Nov 06, 2012 11:05 pm, izmenjena 14 puta
"On me ceka, on me uvek ceka na vratima jedna njuska meka, ocima mi srce svoje daje, reci ne zna, ali zato laje. Prijatelji nestaju u tami, svi odlaze mi ostajemo sami, pruzi sapu i repom zavrti verni druze zivota i smrti" "
Marija Vasic

Pridružio se: Uto Okt 07, 2008 7:24 pm

Postod Semberac » Sub Okt 11, 2008 11:51 pm

Prelepo,puno srece i uspeha :!:
Semberac
Semberac

Pridružio se: Ned Avg 12, 2007 1:53 am

Postod Serafim » Pon Okt 13, 2008 6:23 pm

Delim mišljenje i želje sa Sembercem!Puno uspeha! :D :D :D
Serafim

Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 8:15 pm

Postod Marija Vasic » Čet Okt 23, 2008 5:23 pm

Hvala! Bice od sledece godine i boljih primeraka! :D :!:
"On me ceka, on me uvek ceka na vratima jedna njuska meka, ocima mi srce svoje daje, reci ne zna, ali zato laje. Prijatelji nestaju u tami, svi odlaze mi ostajemo sami, pruzi sapu i repom zavrti verni druze zivota i smrti" "
Marija Vasic

Postod bokuman » Pet Okt 31, 2008 9:15 pm

Citajuci tekst iz pocetka malo me je dirnuo jer sam slicno poceo na taj nacin da volim Sarplanince kao vas tata, ali gajim ih 5-6 godina a 2.5-3 godine specijalno zbog njih na planini sa ovcama.

Dopada mi se ova Filipina, posebno.

Zelim uspeh u daljem odgoju a tvoja ljubav prema ovoj rasi se vidi iz daleka, svako dobro Boban
Boban
bokuman

Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 9:07 pm

Postod Marija Vasic » Pet Okt 31, 2008 9:20 pm

Hvala Bokumane, meni je bas bilo lepo kada sam gledala vase pse. Hvala na zeljama, takodje i nadam se da cete krenuti sa psima po izlozbama, za pocetak bi bilo super da imaju svoj makar uslovni rodovnik...
Marija Vasic

Postod bokuman » Pet Okt 31, 2008 10:24 pm

Marija Vasic je napisao:Hvala Bokumane, meni je bas bilo lepo kada sam gledala vase pse. Hvala na zeljama, takodje i nadam se da cete krenuti sa psima po izlozbama, za pocetak bi bilo super da imaju svoj makar uslovni rodovnik...

Ma neki imaju ali to je druga prica kad sam se iznervirao pre par godina pocepao sam mozda se sada kajem ali nema veze,
Boban
bokuman

Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 9:07 pm

Postod Marija Vasic » Pet Okt 31, 2008 11:09 pm

Ma sve se da ispraviti, sem proslosti... ali zato ima sadasnjost da se menja radi bolje Buducnosti... Samo polako "Sve sto se brzo postigne, jos brze ga izgubis, a sve sto tesko dobijes jos teze ga izgubis", rece meni jednom prilikom moj PRIJATELJ, pa sad cesto tako sebe ai druge hrabrim tom recenicom...
Pooz!
Marija Vasic

Postod Orlov Krš » Sub Nov 01, 2008 1:00 am

Ovo je definitivno najkompletnija prezentacija kada su izložbeni šarplaninci u pitanju. Svaka čast, Marija.

Puno uspeha i lepih trenutaka u daljem radu i uzgoju ove prelepe rase.

Pozdrav

Bojan
Nekima je dvojka ipak nedostižna...
Orlov Krš

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 1:25 pm

Hvala

Postod Marija Vasic » Sub Nov 01, 2008 5:03 pm

Hvala Bojane! Takodje!
Sreca mi je sad najpotrebnija, a nadam se da postenim trudom i kvalitetom cu postici uspeh. Za sada sam pocetnik, stala sam na prvu stepenicu, psi su moji, druga stepenica je Filipina i Atlas Murko, pa onda idem sa tim psima u dalje izvodjenje cesce po izlozbama i parenja sa dosta lepim psima sa ovog foruma... :D Sve sto budem radila bice obljavljeno na ovom Forumu i naravno vi cete mi davati savete i kritike su uvek dobro dosle, volim ih, jer tada vidim koliko neko pozanaje ovu rasu... :wink:
Opet Hvala svima koji su posetili ovo moj majusni kutak, hvala na svemu!
Pooz!
Marija Vasic

Postod Marija Vasic » Pet Nov 14, 2008 2:44 am

Ovo je AMAMBO (2006)
Slika
Slika
Slika
Slika

Otac Murko II od Bjelice kupljen kod Mike iz Strize

Majka Bistra je iz cice Vlade uzgoja cerka je od Atos Maxa od Pece i Lea od GVIM-a

Bice uskoro i njihovih slika...

Inace mi smo zarazili vecinu iz Familije:
Iz mog dvorista 3zenke i 1muski
A ovako svi skupa po starini:

Prvo oni koji su zasluzili prvo njih da upisem:
Imena pasa koji su bili nekad sa nama:

Atos Max od Pece____________________________Vl. Vasic Vladan
Lari od GVIMa_____ Vl.Vasic Vladan, bio je vise sa mnom nego sa cicom
Lea od GVIMa___________________________________ Vl. Vasic Vladan
Anda (Amambova sestra) kao stene uginula_____ Vl.Dzelatovic Slobodan

A sa nama su sada i cine nas vrlo srecne:
Filipina od GVIMa koja je najstarija_______________Vl. Vasic Marija
Bistra_______________________________________ Vl. Vasic Vladan
Zipo Koki _________________________________Vl. Vasic Vladimir
Gea_______________________________________ Vl. Vasic Marija
Grizli_______________________________________ Vl. Vasic Marija
Murko IIod Bjelice___________________________ Vl. Vasic Vladan
Cezar Vujanski_____________________________ Vl. Vasic Vladimir
Amambo_________________________________Vl. Dzelatovic Milan
Andi___________________________________Vl. Ristanovic Vladan
Bucka______________________________________ Vl. Vasic Marija
Mona________________________________Vl. Dzelatovic Slobodan[/b]
Marija Vasic

Postod Marija Vasic » Pon Dec 01, 2008 4:30 pm

Evo malo svezih slika
Grizli - Meda na Specijalki u Mladenovcu
Slika

Slika
Marija Vasic

Postod Marija Vasic » Pon Dec 01, 2008 4:33 pm

Evo malo i medju psima:
Slika

Slika
Marija Vasic

Postod BUSTER » Pon Dec 01, 2008 4:38 pm

Marija cestitke na rezultatu i ovdje :)
BUSTER

Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 10:05 am

Postod Marija Vasic » Pon Dec 01, 2008 4:51 pm

BUSTER je napisao:Marija cestitke na rezultatu i ovdje :)

Hvala Busteru!
Marija Vasic

Sledeća

Povratak na Predstavite sebe i svoje pse